Skip navigation

 

You are here: Homepage > Speakers & Members > Members of the House > 2017 2021 Members

West Bay

Hon McKeeva Bush OBE, JP,
Hon McKeeva Bush, OBE, JP, MLA

Elected Member for West Bay West
Speaker of the House
Mr Bernie Bush
Hon. Bernie Alfredo Bush

Elected Member for West Bay North
Deputy Speaker of the House
Capt Albert Eugene Ebanks, JP
Capt Albert Eugene Ebanks, JP

Elected Member for West Bay Central
Councilor for Environment and Housing
Hon. Tara Antoinette Rivers, JP,MLA
Hon. Tara Antoinette Rivers, JP,MLA

Elected Member for West Bay South
Minister of Financial Services and Home Affairs

George Town

Hon. Joseph Xavier Hew, JP,MLA
Hon. Joseph Xavier Hew, JP,MLA

Elected Member for George Town North
Minister Commerce, Planning, and Infrastruture
Mr. Kenneth Vernon Bryan
Mr. Kenneth Vernon Bryan

Elected Member for George Town Central
Mr. David Charles Wight
Mr. David Charles Wight

Elected Member for George Town West
Councilor for Sports and Transport
Ms. Barbara Elizabeth Conolly
Ms. Barbara Elizabeth Conolly

Elected Member for George Town South
Councilor for Education
Hon. Roy Michael McTaggart, JP MLA
Hon. Roy Michael McTaggart, JP MLA

Elected Member for George Town East
Minister of Public Finance and Economic Development
Hon. Alden M McLaughlin, MBE, JP, MLA
Hon. Alden M McLaughlin, MBE, JP, MLA

Premier
Elected Member for Red Bay
Minister of Human Resources, Immigration and Community Affairs
Mr. Austin Osmond Harris, Jr
Mr. Austin Osmond Harris, Jr

Elected Member for Prospect
Councilor for Human Resources, Immigration and Community Affairs

Cayman Brac and Little Cayman

Hon Moses Kirkconnell
Hon Moses Kirkconnell, JP, MLA

Deputy Premier
Elected Member for Cayman Brac West and Little Cayman
Minister of District Administration, Tourism and Transport
Mrs Julianna O'Connor-Connolly JP, MLA
Hon Juliana O'Connor-Connolly, JP, MLA

Elected Member for Cayman Brac East and Little Cayman
Minister of Education , Youth, Sports, Agriculture and Lands

Bodden Town

Hon Anthony S. Eden OBE, JP, First Elected Member for Bodden Town
Hon Anthony Eden, OBE, MLA

Elected Member for Savannah
Hon. Dwayne Stanley Seymour, JP, MLA
Hon. Dwayne Stanley Seymour, JP, MLA

Elected Member for Bodden Town East
Minister of Health, Environment, Culture and Housing
Mr. Christopher Selvin Saunders
Mr. Christopher Selvin Saunders

Elected Member for Bodden Town West
Mr Alva Suckoo, MLA
Mr Alva Suckoo, MLA

Elected Member for Newlands
Deputy Leader of the Opposition

North Side

Mr D Ezzard Miller, MLA
Mr D Ezzard Miller, JP, MLA

Elected Member for North Side
Leader of The Opposition

East End

Hon Arden McLean, Member for East End
Mr Arden McLean, JP, MLA

Elected Member for East End

Ex-Officio Members

Hon Franz Manderson, MBE, Deputy Governor
Hon Franz Manderson, Cert Hon, JP
Deputy Governor
Member Responsible for the Civil Service
Hon Samuel Bulgin, JP, QC
Hon Samuel Bulgin, JP, QC

Attorney General
Member Responsible for Legal Affairs